Eile ma sain 74-aastaseks ja Postimees soovis mulle õnne. Märkis, et olen kirjanik ja diplomaat. Aga kui mul oleks isa ja ema asemel olnud hoopis kaks isa või kaks ema, ei oleks mind olemas, ka mitte minevikus ega tulevikus. Aitäh elu eest, isa ja ema!
Aarand Roos poeg, mees ja isa |
|
Esmaspäev, 25 Märts 2013 14:14 |

|
EKD erakorralise kongressi päevakord:
1. Avasõna. 2. Protseduuride ja päevakorra kinnitamine. 3. Juhatuse esimehe ja aseesimehe ettekanded EKD olukorrast ja võimalustest. 4. Juhatuse liikmete ja piirkondade esindajate sõnavõtud. 5. Avatud arutelu. 6. Erakonna edasimineku suundade otsustamine, hääletamine võimaliku liitumise küsimuses. 7. Muudatused juhatuses. 8. Otsuste ettelugemine, lõppsõna, teated edaspidise kohta.
Asukoht: Tallinnas (Nõmmel), Puuvilja 4. Registreerimine kongressile algab kell 17:30, võimalusel palun registreerimiseks kohale tulla enne algusaega. Enne ja pärast kongressi on kohvilaud.
Kongressi oodatavaks lõpuajaks on kell 20:30.
Palun kõikidel erakonnaliikmetel, kel vähegi võimalik, kohale tulla, kuna teha tuleb erakonna tuleviku jaoks põhimõttelisi otsuseid.
Peeter Võsu EKD esimees |
12 ühiskondlikku organisatsiooni ja 45 inimest saatsid täna avalikult rahandusminister Jürgen Ligile järelepärimise, tundes muret kümne Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) puudutava küsimuse üle.
31.07.2012
Austatud rahandusminister, hr Jürgen Ligi
Pöördume Teie poole avaliku palvega selgitada meile kui Eesti Vabariigi kodanikele ja maksumaksjatele arusaamatuks jäänud küsimusi. Teie poole isiklikult sundis meid pöörduma asjaolu, et Te olete kõige enam informeeritud viimase aja sündmustest, mis puudutavad meid maksumaksjatena oluliselt ja mille tulemusena võib meie maksukoormus kasvada talumatult suureks. Samuti asjaolu, et ELAK-i istungid on kinnised ning avalikud allikad ei võimalda jälgida ESM ja Fiskaalpakti arutelu käiku.
Meie küsimused on järgmised:
1. Miks nõustusite European Financial Stability Facility (EFSF) ajutise - ja hiljem Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) nime kandva alalise päästemehhanismi asutamisega, kuigi Euroopa Liidu Leping ning ka selle täiendatud versiooni artikkel 125 keelab teiste liikmesriikide ja nende organite osas rahaliste kohustuste võtmise?1 Nimetatud kohustuste võtmise vastuolu kehtiva õiguskorraga kinnitab fakt, et koos otsustega luua alalised päästemehhanismid otsustati teha täiendus ELTL artiklisse 136, mis hakkab lubama selliste mehhanismide loomist.2 Kuna nimetatud muudatus ei ole tänaseni jõustunud, siis palume selgitada, miks Te olete seisukohal, et ESM ja EFSF leping ei ole vastuolus ELTL artikliga 125?
|
Loe lisa...
|
Delfi, 16. juuli 2012
Oleks õiglane, kui ESM-i lepingu poolt hääletamine tähendaks musta stsenaariumi puhul vastutust tagajärgede eest. Näiteks, kohustuks iga poolthääletanu ebaõnnestumise korral mingi protsent oma sissetulekutest trahvi maksma.
Ettearvatavalt jättis Riigikohus Õiguskantsleri vaidlustatud ESM-i lepingu jõusse. Mõne nädala jooksul ratifitseeritakse see tõenäoliselt ka Riigikogus. Edasi jääb vaid loota, et Euroopa suudab finantskriisist välja tulla.
Milliseks kujuneb stsenaarium, kui ei suuda? Seda teemat ei ole veel käsitletud. Kui küsiti rahandusministritelt, milline on plaan "B", kui ESM osapoolte toetust ei saa, kõlas vastuseks, et plaani "B" ei ole. Nüüd tuleks taas küsida, et kui ESM jõustub, aga see probleemidele lahendusi ei too, milline on plaan "B" siis? Tundub, et seda ei ole.
|
Loe lisa...
|
|
|
|
Lehekülg 1 / 11 |